7 kwietnia odbędą się wybory do samorządów. Nad wyborami czuwają Obwodowe Komisje Wyborcze. Za pracę w komisji można otrzymać nawet do 900 zł.
Członkiem OKW może być każdy, kto jest obywatelem polskim, mieszkańcem województwa dolnośląskiego, jest wpisany do stałego rejestru wyborców jednej z gmin województwa dolnośląskiego. Kandydat najpóźniej w dniu zgłoszenia musi kończyć 18 lat, nie może być pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, nie może być pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu i nie może być
ubezwłasnowolniony prawomocnym orzeczeniem sądu. Przed wyborami, członkowie komisji wyborczych powinni przejść szkolenie, zorganizowane przez urząd gminy w danym mieście. Jest szansa, że w wyborach samorządowych może zostać ogłoszona II tura wyborów (21 kwietnia), co wiąże się z udziałem w dwóch głosowaniach. Weź pod uwagę, że zgłaszając się do pracy w Komisji, musisz wziąć udział w obu głosowaniach.
Za pracę w komisji przysługuje dieta w wysokości: 900 zł (przewodniczący komisji), 800 zł (zastępca przewodniczącego), 700 zł (członek komisji). Podczas II tury wyborów, członkom komisji będzie przysługiwała połowa wymienionych kwot.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze