Koniec spekulacji na temat terenu obok nowego Lidla w Wołowie. Firma Inwest Piast, odpowiedzialna za realizację kompleksu handlowego i przerwała milczenie. Nowoczesna galeria ma być gotowa na początku 2027 roku, a skala projektu ma robić wrażenie na mieszkańcach. Tymczasem pierwsi klienci wejdą do dyskontu już w najbliższy czwartek.
Zanim ruszy budowa drugiego etapu, mieszkańców czeka wielkie otwarcie pierwszej części kompleksu. Już w czwartek, 26 lutego, o godzinie 6:00 rano, przy ulicy Jana Pawła II swoje podwoje otworzy nowy sklep sieci Lidl. To właśnie sąsiedztwo tego marketu stało się punktem wyjścia do dyskusji o przyszłości pozostałej części działki.
Choć na samym placu budowy nie widać jeszcze ciężkiego sprzętu, inwestor zapewnia, że prace postępują zgodnie z przyjętymi założeniami. Obecnie cała uwaga skupiona jest na fali intensywnego projektowania, architekci i projektanci dopracowują teraz każdy szczegół aranżacji wnętrz przyszłej galerii.
Równolegle inwestor przygotowuje się do kluczowego kroku operacyjnego, jakim jest wybór Generalnego Wykonawcy. Rozstrzygnięcie tego procesu oraz finał negocjacji nad umową mają nastąpić w ciągu najbliższego miesiąca. Jak deklaruje firma, niezwłocznie po domknięciu ostatnich kwestii administracyjnych i formalnych, budowa ruszy pełną parą. Zgodnie z aktualnymi prognozami, pierwsi klienci będą mogli zrobić zakupy w nowym obiekcie w pierwszym kwartale 2027 roku.
Inwestor zdradził, że pracuje nad rozszerzoną koncepcją parku handlowego. Powierzchnia ma wynieść aż 8 500 m², a wartość całej inwestycji szacowana jest na blisko 45 000 000 zł netto. Ma to być miejsce, które sprawi, że Wołowianie nie będą musieli wyjeżdżać na zakupy do sąsiednich powiatów.
Dagmara Zielińska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Mrówkę, jakiś sklep budowlany niech w końcu wybudują a nie jeden monopolista rządzi w tym temacie i każdy jest skazany na jego humory, że albo trafi się na jego dobry dzień albo zachowa się jak bydle bo on jest właścicielem i nie można słówkiem pisnąć tylko brać i wyp... W sobotę zamknięte bo w tygodniu obrzydliwie się obłowi i stać go na taki gest . Może w końcu jakiś inwestor utrze mu nos a nie tylko Lidl, Dino i Biedronka ....flagowe markety Wołowa.
Pracy nie ma w Wołowie, ale markety do wydawania kasy powstają jak grzyby po deszczu xD Może "władza" zamiast lansować się w mediach społecznościowych w końcu spróbuje przyciągnąć jakiegoś konkretnego inwestora, żeby to miasto przestało być taką zapomnianą dziurą...
Mrówkę, jakiś sklep budowlany niech w końcu wybudują a nie jeden monopolista rządzi w tym temacie i każdy jest skazany na jego humory, że albo trafi się na jego dobry dzień albo zachowa się jak bydle bo on jest właścicielem i nie można słówkiem pisnąć tylko brać i wyp... W sobotę zamknięte bo w tygodniu obrzydliwie się obłowi i stać go na taki gest . Może w końcu jakiś inwestor utrze mu nos a nie tylko Lidl, Dino i Biedronka ....flagowe markety Wołowa.
Pracy nie ma w Wołowie, ale markety do wydawania kasy powstają jak grzyby po deszczu xD Może "władza" zamiast lansować się w mediach społecznościowych w końcu spróbuje przyciągnąć jakiegoś konkretnego inwestora, żeby to miasto przestało być taką zapomnianą dziurą...