Reklama

Jarmark Wielkanocny w Brzegu Dolnym: Kolory tradycji i lokalne talenty w DOK

30/03/2026 09:21

​W niedzielę, 29 marca, Dolnobrzeski Ośrodek Kultury stał się sercem przedświątecznych przygotowań. Podczas tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego mieszkańcy Brzegu Dolnego mogli podziwiać niezwykłe rękodzieło, spróbować lokalnych specjałów oraz poznać laureatów konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Wydarzenie przyciągnęło tłumy, łącząc tradycję z integracją lokalnej społeczności.

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Jednym z najważniejszych punktów programu był tradycyjny konkurs na najpiękniejszą palmę. W tym roku poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki, a kreatywność uczestników pozytywnie zaskoczyła zarówno zwiedzających, jak i komisję konkursową. Jury w składzie: Małgorzata Pilczuk, Ewa Zielińska oraz Krzysztof Gołubowski, stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców spośród wielu misternie wykonanych prac.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Polski Związek Emerytów i Rencistów

Reklama

II miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich w Naborowie

III miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich w Godzięcinie

Jury przyznało również wyróżnienia dla Sołectwa Grodzanów, Aleksandry Gajora oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Pogalewie Wielkim. Laureaci zostali nagrodzeni za ogromny trud i serce włożone w przygotowanie tych symboli nadchodzących świąt.

Lokalni wystawcy i rzemiosło artystyczne

Jarmark to jednak nie tylko konkursy, ale przede wszystkim bogata oferta handlowa i rzemieślnicza. Na odwiedzających czekały liczne stoiska, przy których swoje wyroby prezentowali lokalni rękodzielnicy. Wśród asortymentu można było znaleźć unikatowe dekoracje, przedmioty codziennego użytku o artystycznym charakterze oraz produkty naturalne.

Reklama

Swoje prace i produkty zaprezentowali m.in.:

Naturalnie bez chemii (kosmetyki produkowane ręcznie),

aleforma (ceramika),

Nefello (biżuteria tworzona ręcznie),

Rofliki (włóczkowe wariacje),

CeramikiOni Art, FlaViola (ozdoby i personalizowane dekoracje),

RuszszBizu (biżuteria z szafrów, szmaragdów i rubinów),

Makutu (eko kosmetyki),

Renata Karpiak (biżuteria).

Smaki regionu i świąteczna atmosfera

Nie zabrakło również kulinarnych doznań. Smaczne wypieki i tradycyjne dania serwowało Koło Gospodyń Wiejskich z Godzięcina oraz Dzienny Dom Senior+. Hol i sala kawiarniana ośrodka kultury wypełniły się kolorami i zapachami, tworząc idealną okazję do sąsiedzkich spotkań. Niedzielne wydarzenie w radosnej atmosferze pozwoliło mieszkańcom w pełni poczuć magię nadchodzącej Wielkanocy. Czas umilił występ Zespołu Wokalnego Radość. Najmłodsi uczestnicy Jarmarku mogli nie tylko obejrzeć ale także wziąć udział w przedstawieniu ,,Wielkanocny ODLOT" Mały Teatr.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/03/2026 10:06
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości