Intensywne weekendowe prace związane z budową Śródmiejskiego Obejścia Wołowa postępują zgodnie z harmonogramem. - Montaż kluczowych elementów wiaduktu nad linią kolejową 273 to historyczny moment dla naszego miasta – cieszy się gmina Wołów. Wkrótce zrealizowane zostanie długo oczekiwane połączenie komunikacyjne, które znacząco wpłynie na jakość życia mieszkańców.
Przypomnijmy, że projekt, który szacowany jest na 24 miliony złotych, z czego 20 milionów pochodzi z dofinansowania, zakłada budowę wiaduktu oraz 1,3 km odcinka drogi gminnej. Głównym wykonawcą jest firma Pro-Tra Building, która ciężko pracuje nad realizacją tego ważnego przedsięwzięcia. Inwestycja nie tylko usprawni ruch w centrum miasta, ale również odciąży zatłoczone przejazdy kolejowe, szczególnie w godzinach szczytu.
Co obejmuje Śródmiejskie Obejście Wołowa?
Prace nad obejściem to nie tylko budowa wiaduktu, ale także: przebudowa sieci trakcji kolejowej, budowa dodatkowej jezdni dojazdowej oraz przebudowa drogi dojazdowej ulicy Działkowej, przebudowa ulicy Spacerowej, budowa zjazdów i ścieżki pieszo-rowerowej, budowa i przebudowa odwodnienia oraz zbiorników retencyjnych, budowa oświetlenia ulicznego, przebudowa sieci elektroenergetycznych, kanalizacyjnych i gazociągowych.
Po zakończeniu budowy, nowy wiadukt, zlokalizowany kilkaset metrów od przejazdu kolejowego na ul. Leśnej, będzie stanowić istotne udogodnienie dla mieszkańców. Połączy on teren ogródków działkowych z rondem Canteleu przy ul. Korzeniowskiego, co umożliwi płynniejszy ruch i lepsze połączenia komunikacyjne w centrum miasta.
Prace nad inwestycją idą zgodnie z planem, a jej zakończenie planowane jest na maj 2025 roku. Gmina zapowiada wkrótce szerszą relację z realizacji tej inwestycji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze