Reklama

Kolejna akcja poboru krwi w dolnobrzeskiej Zetce

11/05/2025 16:37

Oddawanie krwi to jeden z najprostszych, a zarazem najważniejszych sposobów niesienia pomocy innym. Jedna donacja może uratować życie nawet trzem osobom – ofiarom wypadków, pacjentom po operacjach czy chorym na nowotwory.

W ubiegłą środę w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym bohaterowie oddali ponad 23 litry krwi. Do akcji zarejestrowały się 63 osoby, krew oddało 52 dawców. 

Kolejne takie wydarzenie w Zetce już 18 czerwca.

Krew to dar, którego nie da się wyprodukować w laboratorium, dlatego każdy zdrowy dawca jest na wagę złota. Regularne oddawanie krwi nie tylko ratuje życie, ale też buduje społeczną solidarność i poczucie wspólnoty. Warto pamiętać, że czasem to właśnie ta jedna donacja może zdecydować o czyimś "jutro".

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    RCKiK Wrocław - niezalogowany 2025-05-12 07:38:07

    Dziękujemy za udaną akcję krwiodawstwa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kriodawca - niezalogowany 2025-05-14 22:42:58

    Było rewelacyjnie! Polecam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości