Reklama

Kolejne jednorazowe dodatki do emerytur

14/05/2016 12:23
Rząd planuje wypłatę jednorazowych dodatków do emerytur w 2017 roku - wynika z projektu aktualizacji programu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Wszystko wskazuje na to, że ich wysokość będzie zbliżona do tegorocznych wypłat. Powodem takiej decyzji jest utrzymująca się deflacja. Dla przypomnienia, emeryci i renciści, których świadczenie nie przekraczało 2 tys. zł, w marcu otrzymali jednorazowy dodatek. Jego wysokość zależała od kwoty otrzymywanej emerytury. Emeryci otrzymali 400 zł przy świadczeniu do 900 zł; 300 zł przy świadczeniu 900-1100 zł; 200 zł przy świadczeniach między 1100-1500 zł; 50 zł przy świadczeniu od 1,5 tys. do 2 tys. zł. W 2017 roku na seniorów czekają podobne dodatki. Projekt aktualizacji programu to ocena stanu gospodarki i finansów publicznych, którą w najbliższy wtorek przyjmie rząd. Jest on przygotowywany dla Komisji Europejskiej, by przekonać ją, że Polska utrzymuje dyscyplinę finansów publicznych i zamierza ograniczać deficyt i dług. Resort finansów ocenia, że w przyszłym roku gospodarka będzie rosła w tempie 3,9 proc., a jednym z motorów tego wzrostu mają być coraz wyższe dochody gospodarstw domowych.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości