Reklama

Kolejne suplementy diety wycofane ze sprzedaży. Zawierały tlenek etylenu

18/11/2021 09:05

Producent suplementów diety z Warszawy wycofał 5 różnych partii swoich produktów. W wyniku badań przeprowadzonych przez firmę okazało się, że tabletki były zanieczyszczone tlenkiem etylenu.

Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny spółka YANGO sp. z o.o. rozpoczęła proces wycofywania wymienionych w tabeli partii suplementów diety. Wszyscy odbiorcy tej firmy zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji i konieczności wycofania produktów z obrotu. GIS monitoruje działania podejmowane przez producenta.

Reklama

Konsumentom zaleca się nie spożywać tych produktów:

Producent: YANGO Sp. z o.o., ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa

– Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji – ostrzega GIS. Na Wikipedii czytamy, że tlenek etylenu może powodować spontaniczne poronienia, uszkodzenia genetyczne, uszkodzenia nerwów, paraliż obwodowy, osłabienie mięśni, a także zaburzenia myślenia i pamięci. Ostre skutki i wczesne objawy narażenia na tlenek etylenu obejmują m.in.: ból oczu, ból gardła, trudności w oddychaniu, nieostre widzenie, zawroty głowy, nudności, bóle głowy, drgawki, pęcherze na skórze, wymioty czy kaszel.

Reklama

Zobacz też:

https://kuriergmin.pl/zdrowie/wycofano-4-rozne-suplementy-diety-zawieraly-grozna-substancje/ https://kuriergmin.pl/sport/dlaczego-wolow-biega-wideo-sport/ https://kuriergmin.pl/wolow/szpital-w-wolowie-znow-jest-szpitalem-covidowym/
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości