Reklama

Konkurs "Życie moich dziadków i pradziadków w Brzegu Dolnym na starej fotografii z lat 1945- 1960"

18/01/2018 17:25
Stowarzyszenie Pierwszych Osadników Ziemi Dolnobrzeskiej zorganizowało konkurs, w którym uczestnicy za pomocą zdjęć przedstawiali życie swoich bliskich- dziadków i pradziadków na naszym terenie. Konkurs miał na celu rozpowszechnienie wiedzy o funkcjonowaniu pierwszych osadników na ziemi dolnobrzeskiej zaraz po II wojnie światowej. Pomysł miał też za zadanie integrację pokoleń poprzez wspólne rozmowy, wspominanie, spędzenie czasu - mówi Janusz Malik, prezes stowarzyszenia. - Do konkursu zgłoszonych zostało 7 prac, wszystkie zostały równo docenione i nagrodzone ze względu na podobny poziom. Nagrody otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu Dolnym: Patrycja Kiljan, Dariusz Kociołek, Karolina Kółeczko, Weronika Woźniak oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych: Alicja Jarocha, Jowita Rękal, Kacper Gawda. Wręczenie nagród miało miejsce 4 stycznia w Dolnobrzeskiej Izbie Pamięci.
Reklama

Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości