Reklama

Kontrole policjantów na dworcach, stacjach, w pociągach pod kątem nowych obostrzeń

23/08/2020 10:07

Funkcjonariusze z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu w obliczu wprowadzonych nowych obostrzeń dotyczących koronawirusa, podjęli szersze działania.

Policyjne patrole sprawdzają, czy podróżujący koleją stosują się do obowiązujących nakazów, zakazów i ograniczeń w tym: zachowania odległości czy przestrzegania obowiązku zasłaniania twarzy. Przeprowadzane są kontrole pojazdów transportu publicznego, sprawdzane są też dworce, stacje i przystanki kolejowe.

Patrole piesze i zmotoryzowane, posterunki stałe, kontrola oraz obserwacja terenów kolejowych, komunikaty wygłaszane przez megafon – to już codzienność na wrocławskich dworcach w obliczu walki z pandemią koronawirusa. Wszystko to w ramach służby społeczeństwu, w trosce o zdrowie podróżujących i mieszkańców mieszkańców.

Reklama

Funkcjonariusze sprawdzają czy osoby nie gromadzą się bez potrzeby, czy zasłaniają usta i nos podczas przebywania na dworcach oraz w transporcie publicznym, czy zachowują dystans społeczny. Na co dzień policjanci reagują na takie sytuacje. Jak sami przyznają, w większości przypadków wystarczy zwykłe upomnienie czy zwrócenie uwagi, niestety nie zawsze. Wtedy nakładany jest mandat karny lub kierowany jest wniosek do sądu.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości