Reklama

Kontrolują posesje i sprawdzają, kto nielegalnie pozbywa się ścieków

16/07/2020 13:22

Przedsiębiorstwo Wodno – Kanalizacyjne w Wołowie przypomina mieszkańcom, że zabronione jest wprowadzenia ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej.

Od połowy czerwca do końca lipca upoważnieni pracownicy Przedsiębiorstwa przeprowadzą kontrole nieruchomości i ustalą posesje, z których dokonuje się nielegalnego zrzutu ścieków opadowych do kanalizacji sanitarnej.

Kontrole są przeprowadzane przy wykorzystaniu zadymiarki kanałowej. Sprawdzenie szczelności sieci kanalizacji sanitarnej są wykonywane za pomocą generatora nietoksycznego dymu – zimnej pary. Dym ten - jak wyjaśnia PW-K - jest całkowicie nieszkodliwy, bezwonny, bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Poprzez wprowadzanie dymu do sieci, możliwe jest sprawdzenie szczelności rur, podłączeń a także wykrywanie nielegalnych bądź wadliwych przyłączy kanalizacyjnych.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości