Barokowa figura Madonny z Dzieciątkiem wkomponowana w mur cmentarny przy kościele pomocniczym pw. Wszystkich Świętych w Brzegu Dolnym została tymczasowo zdemontowana.
Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w bieżącym roku udzielił dotacji na prace związane z konserwacją techniczną i estetyczną przedmiotowej rzeźby wraz z postumentem.
Po wykonaniu odkrywek sondażowych w celu rozpoznania sposobu posadowienia i stanu zachowania fundamentu pomnika odkryto fragmenty dekoracyjnych uszaków, które były przesłonięte poprzez wmurowanie postumentu w mur cmentarny.
Figura wraz z cokołem, na którym była posadowiona zostanie poddana całościowej konserwacji przez konserwatora dzieł sztuki Marię Gąsior.
źródło: Dolnośląski Konserwator Zabytków
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze