Burmistrz Brzegu Dolnego poinformował o zakończeniu postępowania administracyjnego dotyczącego wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: "Eksploatacja zakładowego składowiska odpadów po przebudowie kwatery do składowania odpadów niebezpiecznych N-II". Czekamy na odpowiedź burmistrza Brzegu Dolnego. Na pytania Kuriera Gmin odpowiedział jedynie marszałek województwa dolnośląskiego.
| Postępowanie zostało wszczęte na wniosek Prezes Zarządu spółki Ekologistyka Sp. z o.o., Pani Elżbiety Kutyła, w dniu 12 września 2024 roku. Inwestycja ta, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wymaga przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko. W związku z tym w procesie opiniowania i uzgadniania przedsięwzięcia brały udział następujące instytucje: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołowie – pozytywna opinia w zakresie wymagań higienicznych i zdrowotnych (18 października 2024 r.), Dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – uzgodnienie realizacji inwestycji (23 grudnia 2024 r.), Reklama
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu – postanowienie uzgadniające realizację inwestycji (31 stycznia 2025 r.), Marszałek Województwa Dolnośląskiego – pozytywna opinia dotycząca przedsięwzięcia (10 grudnia 2024 r.). Masz czas na zapoznanie się z decyzją i zgłoszenie uwag!Każdy zainteresowany mieszkaniec może zapoznać się z dokumentacją i opiniami w Urzędzie Miejskim w Brzegu Dolnym (ul. Kolejowa 29, Wydział Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej, pok. 122) oraz zgłosić swoje uwagi i wnioski w terminie od 3 lutego do 5 marca 2025 r. Po upływie tego czasu zgłoszone uwagi nie będą rozpatrywane. Reklama
Oczekujemy na stanowisko burmistrza i spółki EkologistykaPomimo upływu czasu, nadal czekamy na odpowiedź Burmistrza Brzegu Dolnego, Ireneusza Fury, w tej sprawie, jak również na stanowisko spółki Ekologistyka, zarządzającej składowiskiem. Do tej pory odpowiedzi udzielił jedynie rzecznik Michał Nowakowski, z Biura Prasowego Marszałka Województwa Dolnośląskiego, który zaznaczył, że rola marszałka ograniczała się do wydania opinii, natomiast decyzja leży w kompetencjach Burmistrza Brzegu Dolnego. Czym jest składowisko i jakie niesie zagrożenia?Składowisko odpadów niebezpiecznych to miejsce przeznaczone do składowania substancji mogących stanowić zagrożenie dla ludzi i środowiska. Odpady te mogą obejmować substancje toksyczne, łatwopalne, żrące czy rakotwórcze. Główne zagrożenia to: Reklama
Zanieczyszczenie wód gruntowych – nieszczelności w składowisku mogą prowadzić do przedostania się szkodliwych substancji do wód podziemnych, Zanieczyszczenie powietrza – emisja toksycznych gazów, pyłów i nieprzyjemnych zapachów, Ryzyko pożaru i eksplozji – niektóre odpady mogą wchodzić w niebezpieczne reakcje chemiczne, Negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców – długotrwała ekspozycja na toksyny może prowadzić do chorób układu oddechowego, skóry oraz nowotworów. |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Dzień dobry a nie dało by się wybudować tej spalarni w Duisburgu
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Autor ma rację powstanie ogromne zagrożenie zdrowotne dla Brzegu jak i okolicznych miejscowości nie tylko w gminie Brzeg. Dolny ale i Miękinia czy Wołów. Rzeczwistość jest taka, że składuje się odpady bez należytego zabezpieczenia, które zatruwają wodę, powietrze a szczególnie zdrowie mieszkańców. Następnie nieznani sprawcy podpalają te odpady w ten sposób je utylizując. Nie pozwólcie mieszkańcy na to. Kogo reprezentuje wybrany przez nas Burmistrz. Po jak widać biznes. W takim razie pozostaje referendum lub taczki
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Dzień dobry a nie dało by się wybudować tej spalarni w Duisburgu
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Autor ma rację powstanie ogromne zagrożenie zdrowotne dla Brzegu jak i okolicznych miejscowości nie tylko w gminie Brzeg. Dolny ale i Miękinia czy Wołów. Rzeczwistość jest taka, że składuje się odpady bez należytego zabezpieczenia, które zatruwają wodę, powietrze a szczególnie zdrowie mieszkańców. Następnie nieznani sprawcy podpalają te odpady w ten sposób je utylizując. Nie pozwólcie mieszkańcy na to. Kogo reprezentuje wybrany przez nas Burmistrz. Po jak widać biznes. W takim razie pozostaje referendum lub taczki