Reklama

Miliony na oświetlenie energooszczędna dla Wołowa

29/11/2021 21:22

Dariusz Chmura - burmistrz gminy Wołów wziął dziś udział w spotkaniu z Cezarym Przybylskim - Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego oraz Tymoteuszem Myrdą, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Wizyta przedstawicieli samorządu Województwa Dolnośląskiego dotyczyła rozpoczęcia przebudowy drogi wojewódzkiej nr 338 w Wołowie.

- W trakcie wizyty marszałek Cezary Przybylski ogłosił bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Gminy Wołów - otrzymaliśmy dofinansowanie na modernizację oświetlenia ulicznego - informuje burmistrz Dariusz Chmura.

Wołowski samorząd jest liderem projektu modernizacji istniejącego oświetlenia przy drogach publicznych na oświetlenie energooszczędne. Samorządy objęte projektem to: Gmina Wołów, Gmina Twardogóra, Gmina Strzelin, Gmina Miasto Oława, Gmina Żmigród, Gmina Milicz, Gmina Środa Śląska i Gmina Prusice. Dofinansowanie projektu obejmującego wszystkie samorządy to aż 20 945 216,66 zł.

Reklama

Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Cała wartość projektu to 27 926 955,53 zł.

Łącznie na terenie samorządów objętych projektem powstanie 11081 nowoczesnych punktów oświetlenia ulicznego, z czego 2321 sztuk znajdzie się na terenie Gminy Wołów.

Środki, które zostaną zadysponowane na wymianę oświetlenia ulicznego bezpośrednio na terenie naszej gminy to 7 101 327,88 zł, z czego 5 325 995,91 zł stanowi dofinansowanie z RPO.

Reklama

To kolejne przedsięwzięcie Gminy Wołów, które jest realizowane w ramach gospodarki niskoemisyjnej.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości