Reklama

Na Legnickiej fali

15/05/2016 11:14
Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami, a wraz z nimi nadchodzi czas beztroskich i oby bezpiecznych zabaw nad wodą. Wśród ogółu młodzieży za profesjonalistów w tej branży z całą pewnością uchodzić będą mogli reprezentanci pływackiej sekcji dolnobrzeskiego Rokity, którzy jeszcze w kwietniu swoje umiejętności sprawdzali na pływalni w Legnicy, gdzie rozegrano 6.edycję zawodów o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgu Związku Pływackiego. W trakcie tej imprezy swoich sił na wodnych torach próbowała grupa 237 utalentowanych dziewcząt i chłopców z całego regionu, a wśród nich błyszczały talenty 10 zawodników naszego klubu, którzy swoimi występami nadawali ton rywalizacji, w kilku przypadkach wychodząc z wody z nowymi rekordami życiowymi. Na początek warto wspomnieć o udanym występie debiutanta w diabelskich barwach - Jana Jurkowskiego (rocznik 2007), który pomimo stresu związanego z pierwszym występem i koniecznością podjęcia rywalizacji nie dał się ani konkurentom, ani tremie i dzielnie walczył w swoich wyścigach o każdy metr i sekundę. Jego waleczna postawa zaowocowała brązowym medalem w rywalizacji na dystansie 50m stylem klasycznym, co potwierdza nie tylko nieprzeciętny talent, ale i niesamowite serce do sportowej rywalizacji. W grupie najmłodszych adeptów pływania z bardzo dobrej strony pokazali się także Martyna Denys oraz Adam Serwatyński, którym wprawdzie zabrakło nieco do miejsc na legnickim podium, ale urwanie paru sekund z życiowych rezultatów udowadnia, że zawodnicy ci są na fali wznoszącej i ich przyszłe zwycięstwa są tylko kwestią czasu. Największym sportowym pechowcem w tej grupie wiekowej okazał się Antoni Paszek, należący w swoich startach do ścisłej czołówki rywalizujących pływaków, ale w większości przypadków na linii mety meldował się na tyleż zaszczytnej, co pechowej 4.lokacie. Skoro młodzież płynęła w kwietniowych zawodach na tak wysokim poziomie, swoich trenerów rozczarować nie mogli także starsi reprezentanci Rokity, którzy po raz kolejny zaliczyli egzamin ze sportowej klasy. Organizacyjne perturbacje z przeprowadzeniem wyścigu na 100m stylem grzbietowym dały się mocno we znaki wszystkim w nim startującym, lecz bardzo dobrze z niedogodnościami poradziła sobie Wiktoria Rak, utrzymując niezbędną koncentrację na należytym poziomie, dzięki czemu metę tych zmagań przekroczyła z drugim rezultatem i srebrnym medalem. Posiadaczką innej dolnobrzeskiej szyi, na której w Legnicy wieszano medale okazała się niezawodna Maja Macioła, która do swojej bogatej kolekcji sportowych trofeów dorzuciła w kwietniu złoto w wyścigu na 100m stylem grzbietowym oraz brąz w rywalizacji na 100m stylem motylkowym. Do sportowego dorobku ekipy Rokity na legnickiej pływalni swój wkład wnieśli również Mikołaj Rygałło - brąz w wyścigu na 100m stylem grzbietowym, a medalowy worek domknął Patryk Mierzejewski, meldując się na 3.pozycji w rywalizacji na dystansie 100m stylem klasycznym. Wszyscy wyżej wymienieni medaliści kwietniowych zawodów oraz ci, którym tym razem zabrakło odrobiny szczęścia w rywalizacji, czyli Szymon Sinkowski i Jakub Knapik, pokazali kawał sportowego charakteru, udowadniając swoimi występami nie tylko drzemiący w nich potencjał, ale także potwierdzili, że systematyczna i ciężka praca na treningach przynosi rezultaty. A te po raz kolejny młodzi pływacy Rokity będą mogli poprawić na własnym terenie, gdyż areną kolejnych zawodów będzie pływalnia Aquasport, gdzie entuzjaści tego sportu spotkają się na początku czerwca.  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości