Jak pokazują nagrania z videorejestratora, które dostępne są na stronie internetowej wołowskiej policji, zdarzają się kierujący, którzy nie zważają na ograniczenia prędkości. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali niedawno do kontroli drogowej m.in. kierującego pojazdem audii, który jadąc obwodnicą na odcinku z ograniczeniem prędkości do 70 jechał 150 km/h, czyli przekroczył prędkość aż o 80 km/h. Kolejnym zatrzymanym do kontroli, był również kierowca pojazdu marki audii, który przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Jechał 147 km/h przy możliwej prędkości 90 km/h. Z kolei kierowca auta marki Hyundai poruszając się odcinkiem o ograniczeniu prędkości do 40 km/h, gdzie znajduje się skrzyżowanie, prowadził pojazd z prędkością 105 km/h, czyli jechał o ponad 60 km/h za szybko. - To tylko kilka przykładów brawurowej jazdy. W każdym z tych przypadków kierujący musieli liczyć się z nałożeniem na nich mandatu karnego w wysokości od 400 do 500 złotych, a także utratą 10 punktów karnych - komentuje sierż. szt. Marzena Pawlik. Cały odcinek drogi W341 został objęty koordynacją wojewódzką, a co za tym idzie, funkcjonariusze ruchu drogowego są kierowani do pełnienia służby na tej drodze tylko i wyłącznie w wyznaczonych dniach i godzinach. Policjanci zapewniają jednak, że intensywność kontroli ruchu drogowego na tzw. nowej obwodnicy Brzegu Dolnego będzie utrzymywana. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i ściąganie nogi z gazu. Przypominają też, że wszelkie naruszenia przepisów karane będą przez nich mandatami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze