Reklama

Nielegalne odpady we Wróblewie - 600 tys. zł za wywóz śmieci

09/11/2021 09:17

O składowisku nielegalnych odpadów w miejscowości Wróblewo pisaliśmy w ostatnim numerze Kuriera Gmin. Przypomnijmy, że od ponad miesiąca na jedną z prywatnych posesji w gminie Wołów zwożone są śmieci. Mieszkańcy boją się pożaru, plagi szczurów i skażonej wody. Teraz w sprawie zainterweniował burmistrz Dariusz Chmura.

Pod koniec września tego roku do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu trafił anonimowy wniosek informujący o zaistniałym procederze. Inspektorat złożył już zawiadomienie w Komendzie Powiatowej Policji w Wołowie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 183 Kodeksu Karnego. Sprawę przejęła prokuratura.

Reklama


- Nasz samorząd jest w stałym kontakcie z WIOŚ, który nadzorował powyższe postępowanie. Ponadto pracownicy Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Wołowie oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie uczestniczyli w wizji lokalnej, w trakcie której stwierdzono występowanie ogromnej ilości odpadów: 500 metrów sześciennych śmieci znajdujących się przed stodołą, również przed budynkiem mieszkalnym jak i przed budynkiem gospodarczym - informuje Chmura na swoim profilu społecznościowym. - Są to przesortowane i sprasowane tworzywa sztuczne i opakowaniowe oraz opony, kleje, zaprawy murarskie, pojemniki z mieszaną substancją oleistą, odpady budowlane w tym duże ilości styropianu, pojemniki z masą bitumiczno – asfaltową, puszki po farbach - dodaje.

Burmistrz gminy Wołów poinformował też, że 1 listopada o godzinie 18:57 trafiło do Urzędu Miejskiego w Wołowie oficjalne pismo skierowane przez system elektroniczny, w którym WIOŚ zwrócił się o podjęcie niezwłocznych działań w ramach posiadanych przez Gminę kompetencji. - Dlatego też 2 listopada udałem się do Wróblewa, gdzie wspólnie z prezesem PGK Wołów Bartoszem Granatem i Agnieszką Krupą, kierownik Wydziału Środowiska i Leśnictwa ustaliliśmy szczegóły działania - mówi burmistrz. - Dodatkowo, w celach prewencyjnych, zostanie zamontowany monitoring na terenie wioski - zapowiada.

Reklama

Koszt usunięcia odpadów z posesji we Wróblewie został oszacowany przez gminę na 600 tys. zł. Burmistrz zapowiedział, że o sprawie będzie informować na bieżąco.

SZERZEJ O SPRAWIE PISZEMY W OSTATNIM WYDANIU KURIERA GMIN

https://kuriergmin.pl/wolow/masa-nielegalnych-odpadow-na-podworku-kto-je-przywiozl/

Zobacz też:

https://kuriergmin.pl/wolow/zobacz-ktore-drogi-mial-byc-remontowane-za-144-mln-zl/ https://kuriergmin.pl/wolow/brzeg-dolny-najlepsza-gmina-do-zycia/ https://kuriergmin.pl/wolow/potrzebna-pomoc-4-latka-zmaga-sie-z-demencja-i-padaczka/
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości