W piątek, 28 lutego, Wołowski Ośrodek Kultury stał się miejscem inspirujących rozmów i wymiany doświadczeń na temat obszarów wiejskich Gminy Wołów oraz ich potencjału rozwojowego. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich oraz sołectw, którzy wspólnie poszukiwali możliwości wsparcia i innowacji dla naszych lokalnych społeczności.
Podczas wydarzenia omówiono kluczowe tematy dotyczące przyszłości naszych wsi.
Natalia Gołąb, Członkini zarządu Województwa Dolnośląskiego przedstawiła informację o konkursach i programach, które Departament Obszarów Wiejskich przygotował narok 2025, oraz zachęcała do aktywnego zaangażowania się w Odnowę Dolnośląskiej Wsi. Pan Paweł Grubiak, kierownik Biura Powiatowego ARiMR W Wołowie omówił funkcjonowanie Kół Gospodyń Wiejskich oraz dostępne formy wsparcia z agencji. Przedstawił także krok po kroku proces zakładania KGW.
Wydział Spraw Społecznych Gminy Wołów przedstawił aktualne dane dotyczące sołectw, co pozwoliło lepiej zrozumieć potrzeby naszych mieszkańców i dostosować działania do ich oczekiwań.
W spotkaniu uczestniczyli również Jolanta Niezgodzka- Posłanka na Sejm RP, Jan Janas-Starosta Wołowski, Radosław Zysnarski- Pełnomocnik Marszałka ds. aktywizacji środowisk lokalnych, Agnieszka Szemberska- Wojewódzki Koordynator ds. Odnowy Dolnośląskiej Wsi oraz Paweł Hawrylewicz, zastępca Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Uczestnicy spotkania mieli okazję również obejrzeć film "5 minut przed odrą". Po projekcji Burmistrz Dariusz Chmura złożył serdeczne podziękowania sołtysom za ich zaangażowanie i działania podejmowane podczas powodzi, które pokazały, jak ważna jest solidarność i współpraca w trudnych momentach.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i cenne pomysły!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze