Reklama

Ośrodek na Wałach – koniec pewnego etapu i nadzieja na nowe otwarcie

16/08/2025 15:29

Byliśmy na ośrodku rekreacyjnym na Wałach. Słońce, zielona trawa i dzieci uczące się pływać na supach na półkoloniach – to widok, który przywitał nas nad wodą. Choć brzmi sielankowo, mieszkańcy tego sezonu niemal zapomnieli o tym miejscu. Trudno się dziwić – główny basen pozostaje nieczynny z powodu złego stanu technicznego niecki, a niski poziom wody nie zachęca do kąpieli.

Na miejscu spotkaliśmy Ireneusza Pischinga, dzierżawcę obiektu, który poinformował nas, że z końcem września kończy swoją pracę na ośrodku. – Udało nam się dogadać z miastem i otworzyć ośrodek w tym sezonie, ale wypowiedzenia nie wycofałem. Po siedmiu latach żegnam się z tym miejscem – mówi.

Po odejściu dzierżawcy zarządzanie ośrodkiem przejmie gmina. Formalnie obiekt podlega Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, który również stoi przed zmianami.

Czy ośrodek na Wałach odrodzi się w nowej odsłonie w przyszłym sezonie? Teren ma ogromny potencjał – spokój, zieleń, bliskość wody i idealne warunki do rekreacji oraz sportów wodnych. Brakuje jednak inwestycji i przemyślanej promocji.

Reklama

mr

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości