Reklama

Pieniądze z województwa idą do Wołowa!

01/08/2018 20:09
Pieniądze z województwa "idą" do Wołowa Rozmowa z Cezarym Przybylskim, marszałkiem województwa dolnośląskiego - Dofinansowanie przez samorząd województwa budowy ścieżki rowerowej to dobra wiadomość, którą przywiózł pan do Wołowa.   - Na Dolnym Śląsku mocno stawiamy na turystykę rowerową. Chcemy, aby nasz region był miejscem atrakcyjnym dla turystów z Polski i Europy oraz mieszkańców naszego województwa. Połączona sieć dróg rowerowych daje nie tylko możliwość aktywnego spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi, dostępu do atrakcji turystycznych, zwiedzenia Dolnego Śląska oraz zmierzenia się z kilometrami, ale także podnosi bezpieczeństwo w drodze do pracy i szkoły. W Wołowie, wraz z Burmistrzem Dariuszem Chmurą, podpisaliśmy umowę przekazania przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego dofinansowania kwotą ponad 8 mln zł budowy dróg rowerowych w powiecie trzebnickim i wołowskim. Dzięki temu zostanie wybudowanych blisko 30 km ścieżek rowerowych wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą: kanalizacją deszczową, oświetleniem, oznakowaniem pionowym i poziomym. Wszystkie zadania zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. - Kolejna ważna dla Wołowa inwestycja to przebudowa drogi 338. Tu też samorząd województwa mocno wspiera finansowo gminę Wołów. Ile w sumie pieniędzy zostało przeznaczonych z województwa na tę inwestycje?  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości