Reklama

Pierwszy seans za nami

30/03/2017 10:00
W miniony czwartek kino "Odra" w Brzegu Dolnym wyświetliło pierwszy film w ramach Klubu Filmowego. Przedsięwzięcie powstało w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury przy współpracy z Oddziałem Miejskim PTTK "Rokita". Wyświetlane są tam dobre i ciekawe filmy, które mają widzowi nie tylko uprzyjemnić czas spędzony w kinie, ale również pobudzić do refleksji, zaciekawić tematem lub zainteresować wizualnie. W każdym cyklu filmów pojawia się jeden film dokumentalny. Organizator zapewnia bezpłatny transport z osiedla Fabrycznego i z osiedla Warzyń. Cena karnetu upoważniającego do obejrzenia 4 filmów to 25 zł. Karnety można kupić w biurze PTTK w Brzegu Dolnym, przy ul. Zwycięstwa 5,  w czwartki w godz. 15.30 - 17.30 oraz w kasie DOK-u godzinę przed seansem. Projekcje będą odbywały się raz w miesiącu, w czwartek o godz 19. Pół godziny przed seansem czynna będzie kawiarnia. W ostatni czwartek widzowie mogli obejrzeć film "Egzamin", nagrodzony za najlepszą reżyserię w Cannes obraz Cristian Mungiu. Terminarz kolejnych filmów:  06.04.2017  -  "Piknik z niedźwiedziami" To lekki, pełen humoru film przygodowy z Robertem Redfordem i Nickiem Noltem,  a w tle najpiękniejsze krajobrazy Ameryki – Szlak Apallachów. Scenariusz filmu oparty jest na książce podróżnika i pisarza Billa Brysona. 18.05.2017  -  "Julieta" "Julieta" Pedro Almodóvara to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro. 13.06.2017 (wyjątkowo wtorek)  -  "Sól ziemi" Biograficzny film dokumentalny o twórczości i życiu jednego z najlepszych światowych fotografików  Sebastiao Salgado. Cezar za najlepszy film dokumentalny w 2015 roku.  
Reklama

Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości