Reklama

Piłeś? Nie jedź!

05/01/2019 12:46
Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy nie tylko z powodu wypitego alkoholu nie powinni byli wsiadać za kierownicę. W ostatnim tygodniu grudnia patrolując ulice powiatu wołowskiego funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego dokonali szeregu kontroli drogowych. Zatrzymali m.in. 20-letniego kierującego BMW, który kierował nim pomimo zakazu. Policjanci zatrzymali również do kontroli drogowej 54-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego, który wsiadł za kierownicę po alkoholu. Jak wykazało badanie alkomatem miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu osoby w policyjnych systemach okazało się, że ma on również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas jednej z kontroli na terenie miasta Brzeg Dolny funkcjonariusze za kierownicą samochodu marki Ford zastali 28-letniego obywatela Ukrainy, który prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz posiadając czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszyscy mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Policja apeluje do kierowców o rozwagę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W związku z okresem świątecznym, sylwestrowym i noworocznym na terenie całego kraju, w tym także na terenie powiatu wołowskiego prowadzone są wzmożone kontrole drogowe.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości