Polskie Linie Kolejowe nie zamierzają naprawiać kładki nad torami w Brzegu Dolnym. – Kładka nie pełni funkcji kolejowej – to miejski ciąg pieszo-uliczny – przekazała Marta Pabiańska z zespołu prasowego PKP PLK. Spółka złożyła odwołanie od decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który zobowiązał ją do remontu obiektu. Tymczasem mieszkańcy – zwłaszcza starsi – od miesięcy muszą nadrabiać drogę przez całe miasto, a sam obiekt popada w coraz gorszy stan.
Ten artykuł ukazał się w Kurierze Gmin z 24 kwietnia 2025 r. - POBIERZ
Brak dostępu do kładki nad torami kolejowymi w Brzegu Dolnym to realny, codzienny problem dla mieszkańców – szczególnie dla osób starszych, uczniów i pracowników dojeżdżających z osiedla Fabrycznego do stacji PKP oraz centrum miasta. Mimo że kładka fizycznie nadal stoi, jej zły stan techniczny oraz zakazy użytkowania sprawiają, że korzystanie z niej jest nielegalne i niebezpieczne.
Zamiast współpracy i konkretnych działań – trwa ......
To jest tylko fragment tekstu - jeśli chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium musisz wykupić dostęp.
Pozostało 85% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze