Dziś pod Dworcem Kolejowym w Wołowie odbyła się konferencja dotycząca powrotu pociągów Kolei Dolnośląskich na nasze tory, w której wzięli udział: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski, oraz gospodarz dzisiejszego wydarzenia Burmistrz Gminy Wołów Dariusz Chmura.
Wydarzenie rozpoczęło się od powitania gospodarza i gości przez Zespół Warzęgowianie. Burmistrz Gminy Wołów Dariusz Chmura podkreślił jak szczęśliwy i ważny jest moment powrotu Kolei Dolnośląskich do Wołowa oraz to aby składy kolejowe którymi podróżują mieszkańcy, były komfortowe i nowoczesne, tym bardziej że jazda pociągiem to codzienność wielu z nich, dojeżdżających do pracy, szkoły czy uczelni. Od 11 grudnia Koleje Dolnośląskie wystartują ze swoim składem na trasie Wołów- Wrocław Główny.
Obsługiwać ją będzie pięć nowych par pociągów. Będą to zelektryfikowane zespoły trakcyjne nowszego typu, m.in. Impulsy 45WE. Pojazdy te będą mogły pomieścić około 500 pasażerów i zapewnią 259 miejsc siedzących. Zastąpią one w rozkładzie jazdy jeżdżące do tej pory pociągi PolRegio. W weekend pociągi Kolei Dolnośląskich będą obsługiwać połączenia m.in. o godzinie 6:14, 12:08, i 14:21 w kierunku Wrocławia, zaś połączenia powrotne z Wrocławia Głównego będą m.in. o godzinie 9:12, 11:27 czy 18:40. Jak wyglądać będzie kwestia biletów? Zarówno bilety miesięczne, jak i kwartalne (jednorazowe również) są honorowane przez obu przewoźników regionalnych operujących na odcinku z Wołowa zarówno do Głogowa, jak i Wrocławia. Więcej informacji na temat honorowania biletów znaleźć można na stronie https://kolejedolnoslaskie.pl/honorowanie-biletow/polregio-bilety/.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Masakra cieszą się jakby otwierali nieczynna od 20 lat linie kolejowa. A przecież pociągi na tej linii kursowały i kursują normalnie. Pan Chmura się lansuje .... Z małej Chmury mały deszcz ...
Masakra cieszą się jakby otwierali nieczynna od 20 lat linie kolejowa. A przecież pociągi na tej linii kursowały i kursują normalnie. Pan Chmura się lansuje .... Z małej Chmury mały deszcz ...