Reklama

Podawali się za policjantów i pytali o stan konta w banku

07/03/2020 12:11
Już po raz kolejny oszuści chcieli wyłudzić oszczędności od mieszkańców powiatu wołowskiego. Sprawcy dzwoniący na telefon stacjonarny podawali się za policjantów i wypytywali o stan rachunku bankowego i oszczędności. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. W środę 26 lutego mieszkanki naszego powiatu odbierały niepokojące telefony - odezwała się osoba podająca się za policjanta. Wypytywała o stan konta oraz oszczędności. Na szczęście kobiety rozsądnie nie dały wiary słowom oszustów. Dzięki podejmowanym przez wołowskich funkcjonariuszy różnorodnym działaniom prewencyjnym, takim jak: spotkania z seniorami, uświadamianie dzieci i młodzieży, spotkania z bankowcami, a także współpraca z lokalnymi mediami i samorządami niewątpliwie wiedza mieszkańców naszego powiatu na temat tamat oszustów znacznie wzrosła. - Pamiętajmy jednak, że przebiegłość i pomysłowość oszustów jest nieograniczona - ostrzega sierż. szt. Marzena Pawlik z wołowskiej policji. - W dalszym ciągu apelujemy o ostrożność. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki, upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. Gdyby ktoś podawał się za policjanta i opowiadał o rzekomo prowadzonych akcjach i wiążącej się z tym konieczności wypłat pieniędzy n nie wierzmy jego słowom! O swoich obawach i podejrzeniach jak najszybciej poinformujmy policję. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach prowadzonych spraw, czy akcji - dodaje policjantka.  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości