Reklama

Podróż do Afryki

22/10/2016 18:09
Jutro kolejne spotkanie z cyklu „Ciekawi Świata” – „W drodze na najwyższe szczyty Afryki – Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi”. Gościem wieczoru będzie podróżnik Robert Gondek. Początek spotkania o 18.30 w sali kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury. Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził 17 afrykańskich krajów. O pięciu z nich opowie podczas pokazu. Będzie to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki. Odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy. Dowiemy się, czy trudno zdobywać góry w Burundi. Zobaczymy jak różna jest Afryka. Odwiedzimy goryle górskie z Rwandy i szympansy w Ugandzie. Będziemy podziwiać afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków. Odwiedzimy masajskie wioski w Tanzanii i Tamburyniarzy z Burundi. Przy klimatycznej afrykańskiej muzyce zrelaksujemy się na rajskim Zanzibarze. Pod koniec spotkanie będzie można spróbować prawdziwych afrykańskich przysmaków.
Reklama

Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości