Reklama

Pola Nadziei w Orzeszkowie

07/05/2016 10:29
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Orzeszkowie wkroczyli w kolejny etap akcji "Pola Nadziei". To międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kiedy zakwitną wiosną są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu. Nasze żonkile pięknie zakwitły i z wielką radością je zerwaliśmy, by móc kwestować na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W zamian za drobny datek każdy ofiarodawca otrzymał żonkila jako symbol nowego życia. Wraz z żywymi kwiatami uczniowie wręczali żonkile wykonane z bibuły, balony i ulotki z logo fundacji. Bardzo się cieszymy, że nasza akcja została przyjęta z wielką życzliwością. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Julianna Ulmaniec- koordynatorki akcji SP Orzeszków

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości