Policjanci z Dzierżoniowa, Wołowa i Wałbrzycha wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzają liczne kontrole lokali gastronomicznych, sal zabaw, kąpielisk, środków transportu publicznego czy stacji paliw na terenie powiatów pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem.
W czasie wspólnych działań sprawdzano czy są przestrzegane przepisy dotyczące noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach. Przypominano o zasadach dotyczących zachowania odpowiedniej odległości między klientami oczekującymi
w kolejce oraz o dezynfekcji dłoni.
Policjanci przypominają, że osoby nieprzestrzegające obowiązujących obostrzeń muszą liczyć się z karą, nie tylko w postaci pouczenia, ale mandatu karnego lub skierowania wniosku do sądu. Sanepid również może nakazać nam zapłatę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze