Reklama

Policjanci z Wołowa i Brzegu Dolnego patrolowali ogrody działkowe

15/11/2021 12:52

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wołowie oraz Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Dzielnicowi pojawili się w tym celu na ogródkach działkowych. Przy okazji porozmawiali z działkowiczami o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mienia na czas okresu zimowego.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie oraz podległego Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym podczas obchodów rejonów służbowych sprawdzają, czy osoby bezdomne oraz te zamieszkujące w trudnych warunkach nie potrzebują pomocy. Nie tylko dzielnicowi, ale także pozostali policjanci, regularnie, przez okres zimowy będą dokonywali kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne na terenie powiatu wołowskiego. Kontrole przeprowadzane są w ramach akcji Zima 20221/2022, która ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, przekazywanie im wiadomości o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

W tym celu w ramach obchodu rejonu służbowego Dzielnicowi Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym odwiedzili dolnobrzeskie ogródki działkowe. Policjanci sprawdzili warunki bytowe przebywających tam osób, oferując jednocześnie możliwość pomocy.

Reklama

Pobyt na terenie ogródków działkowych dzielnicowi wykorzystali również aby przeprowadzić rozmowy z działkowiczami. Przypominali, aby na okres zimowy rozważyć możliwość przewiezienia cenniejszego sprzętu w bezpieczne miejsce, a także, by właściwie zabezpieczyć altany. Funkcjonariusze przekazali działkowiczom materiały profilaktyczne oraz rozwiesili ulotki na tablicach umieszczonych na terenie ogródków.

Funkcjonariusze proszą o reagowanie, gdy widzimy osoby, które wieczorem czy w nocy przebywają na dworze, w niskich temperaturach siedzą w parkach, na przystankach lub w innych miejscach. Osoby mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że nie musimy sami udzielać takim osobom pomocy, jednak, pozostając na mrozie, znajdują się oni w sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu. Nie wahajmy się więc zadzwonić na Policję.

Reklama

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości