Reklama

Prawie 10 milionów złotych na dodatkowe miejsca w żłobkach

03/10/2019 10:26
W sumie niemal 10 milionów złotych trafi do siedmiu dolnośląskich gmin w ramach programu „Dolnośląskie żłobki II”. Dzięki temu w ciągu najbliższych trzech lat w regionie powstanie 240 nowych miejsc opieki dla najmłodszych. W kwietniu tego roku samorząd województwa złożył wniosek o dofinansowanie projektu „Dolnośląskie żłobki II” z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. - Liderem projektu jest samorząd województwa a realizatorami będą Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej w partnerstwie z gminami Długołęka, Brzeg Dolny, Kłodzko, Gromadka, Wińsko, Lądek Zdrój i Oleśnica. Gmina Wińsko otrzymała na ten cel ponad 620 tys. złotych, a Brzeg Dolny prawie 1,8 mln złotych – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski . Głównym założeniem programu jest aktywizacja zawodowa rodziców lub opiekunów prawnych powracających na rynek pracy po przerwie związanej z narodzinami dziecka. - Dzięki dofinansowaniu utworzone zostaną nowe miejsca opieki w żłobkach i klubach dziecięcych, a także zapewnione zostanie bieżące funkcjonowanie placówek przez okres 24 miesięcy – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski . Oznacza to, że pieniądze będą mogły być przeznaczone na opłacenie wyżywienia i pobytu dzieci oraz wynagrodzeń opiekunów i kadry zarządzającej. Dodatkowo, dzięki dofinansowaniu, zakupione zostanie wyposażenie, pomoce dydaktyczne dla dzieci.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości