Jesienne ciasto ze śliwkami i jabłkami Składniki: śliwki / jabłka (u nas mieszanka), 1,5 szkl. mąki, 1,5 szkl cukru, 30 g masła, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 4 jajka, opakowanie cukru waniliowego, 4 łyżki wody Sposób przygotowania: Na dnie formy (u nas patelnia z odłączaną rączką) rozsypać pół szklanki cukru i skropić go 4 łyżkami wody. Formę postawić na gazie, podgrzewać do uzyskania złotego karmelu, ciągle mieszając. Odstawić z ognia, dodać masło i wymieszać. Na karmelu ułożyć pokrojone owoce. Jaka ubić z cukrem i cukrem waniliowym na puszystą masę. Dodawać stopniowo mąkę i proszek do pieczenia. Ciasta wylać na masę. Piec w temperaturze 200 st. C przez około 30 minut. Upieczone ciasto po 3 minutach od wyjęcia z piekarnika odwrócić do góry nogami na talerz / paterę. Smacznego!