Reklama

Radecz: Modernizacja kotłowni w świetlicy wiejskiej na finiszu!

20/08/2025 17:00

Końca dobiegają prace związane z modernizacją kotłowni w świetlicy wiejskiej w Radeczu. Inwestycja realizowana jest dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Odnowa Wsi Dolnośląskiej.

W ramach zadania wykonano szereg prac budowlanych i instalacyjnych. Zakres robót objął:

  • demontaż starej instalacji grzewczej,

  • wymianę drzwi wejściowych,

  • wykonanie nowych tynków i posadzek,

  • rozprowadzenie nowej instalacji wodociągowej oraz elektrycznej.

Najważniejszy etap – montaż nowego kotła na pelet oraz instalacji centralnego ogrzewania – zaplanowano na wrzesień 2025 roku. Dzięki temu świetlica zyska nowoczesne, ekologiczne i wydajne źródło ciepła, co znacząco poprawi komfort korzystania z obiektu, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym.

Reklama

Całkowity koszt inwestycji wynosi 79 998,02 zł, z czego aż 39 999,00 zł pochodzi z dotacji przyznanej przez samorząd wojewódzki.

Umowa dotycząca realizacji zadania została podpisana 4 sierpnia 2025 roku.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/08/2025 09:55
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości