Reklama

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Wołów dołączył do inicjatywy 13 gmin

25/12/2022 09:53

19 grudnia 2022 r. w Prusicach burmistrz Dariusz Chmura wziął udział w konferencji poświęconej planom powołania na terenie gminy Wąsosz Spółki „Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej”.

 Podczas spotkania Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban oraz przedstawiciele 13 gmin z regionu podpisali dokument inauguracyjny potwierdzający wolę utworzenia spółki. SIM jest Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową  realizującą budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie nowych mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Gmina Wołów podobnie jak pozostałe samorządy, otrzyma w najbliższym czasie 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na objęcie udziałów w tworzonym SIM.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości