W Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym odbyło się wyjątkowe spotkanie z Reżyserem Markiem Lechkim. Wydarzenie miało formę wywiadu, podczas którego uczniowie i nauczyciele zadawali wiele pytań, m.in.:
Skąd wzięło się zamiłowanie do pracy?
W 4 Klasie pojechałem na wyjazd z kolegami, i kolega miał kamerę VHS, która pożyczałem i wtedy zakiełkowała we mnie ta pasja."
Jak wyglądały początki w branży?
Kiedy ja zaczynałem kino "autorskie" miało większe znaczenie, teraz bardziej stawia się na "łatwe" i "proste" filmy.
Jaką radę ma dla młodzieży?
Pytajcie, bądźcie ciekawi świata wokół was.
Po inspirującej rozmowie Reżyser spotkał się z zespołem medialnym *Zetka Studios*, dzieląc się cennymi wskazówkami dotyczącymi ich nadchodzących projektów oraz rozwoju umiejętności
Piotr Mikosz
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze