Reklama

Sprawca fałszywego alarmu bombowego złapany

17/06/2019 20:32
- W wołowskim Zakładzie Karnym jest bomba - takie zgłoszenie odebrano pod numerem 112, 24 maja o godz. 11.33. Do zakładu wysłano więc 2 Jednostki Ratownictwa Gaśniczego i 2 radiowozy policji. Funkcjonariusze Służby Więziennej wraz ze z strażakami i policjantami przeszukali dokładnie budynek i teren wokół zakładu, ale żadnej bomby nie znaleziono. Za to policjanci odnaleźli żartownisia, teraz odpowie przed sądem i zapłaci za swoją głupotę. Prawie 3 tygodnie temu mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o rzekomej bombie w Zakładzie Karnym w Wołowie. Policjanci prowadzący tę sprawę ustalili, że sprawcą incydentu może być mieszkaniec Wałbrzycha. - Funkcjonariusze poprosili wałbrzyskich policjantów o pomoc w namierzeniu przestępcy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Mężczyzna podejrzewany o ten czyn został zatrzymany w miejscu zamieszkania - komentuje mł. asp. Piotr Andrusyna z wołowskiej komendy. Sprawcą okazał się być 41 – letni mieszkaniec Wałbrzycha. Podczas zatrzymania miał przy sobie telefon komórkowy, z którego wykonano zgłoszenie na numer alarmowy. Mężczyzna odpowie teraz za fałszywe wezwanie, niepotrzebną interwencję służb ratowniczych oraz zakłócenie pracy wielu instytucji. - W trakcie czynności procesowych wykonanych przez miejscowych funkcjonariuszy mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia - dodaje mł. asp. Piotr Andrusyna. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości