Reklama

Sprawdź, kiedy możesz przywieźć stare meble

18/11/2016 11:12
Chcąc pozbyć się starych mebli, będziemy mogli raz w miesiącu za darmo przywieźć je do punktu zbiórki przy ul. Rawickiej w Wołowie. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wołowie zarządza Punktem Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Rawickiej. To tam trafiają wszystkie śmieci z terenu gminy. Odpady wielkogabarytowe, takie jak meble, powinny - zgodnie z obowiązującymi przepisami - być przywożone przez mieszkańców właśnie do tego punktu. W praktyce jednak tego typu odpady trafiają do lasów, są wystawiane przed domami lub blokami. Żeby uniknąć takich sytuacji, prezes Danuta Jelec planuje zorganizować jeden dzień w miesiącu, kiedy zbiórka tego typu śmieci będzie za darmo. Na prośbę mieszkańców godziny otwarcia punktu przy ul. Rawickiej zostały zmienione. Będzie on otwarty w godzinach 10.00 - 14.00. Przypominamy, odpady wielkogabarytowe to: krzesła, stoły, stoliki, łóżka, kanapy, fotele, szafy, szafki, dywany i temu podobne elementy wyposażenia domu. Do odpadów wielkogabarytowych nie należy natomiast zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady budowlane i poremontowe. - W ten sposób chcemy zmienić nastawienie mieszkańców, którzy skarżą się, że muszą płacić za przywożenie mebli do naszego punktu przy ul. Rawickiej. Mam nadzieję, że w ten sposób pozbędziemy się problemu zaśmiecania lasów. Nasi pracownicy często też zastają meble pozostawione przed kubłami - mówi Danuta Jelec, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wołowie.    
Reklama

Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości