Reklama

"Startujemy, bo uważamy, że Polska potrzebuje zmiany"

25/08/2023 12:25

Rozmowa z Bohdanem Stawiskim z Bezpartyjnych Samorządowców.

- Bezpartyjni Samorządowcy startują po raz pierwszy do Sejmu i Senatu. Samorządowcy chcą rywalizować z dużymi partiami? To odważny ruch.

 - Startujemy, bo uważamy, że Polska potrzebuje zmiany. To, co jest teraz budzi niepokój wielu osób. Donald Tusk oraz Jarosław Kaczyński po raz kolejny postanowili podzielić kraj na pół. Traktują Polskę jak łup wojenny, jak prywatny folwark, który można bezkarnie grabić. W ich mniemaniu wszyscy pozostali powinni cicho siedzieć i wykonywać ich polecenia. Ale tak na szczęście nie będzie. My, jako Bezpartyjni Samorządowcy, wystartujemy w tych wyborach, żeby pokazać nową jakość w polskiej polityce, skuteczność i pozytywny program.

Reklama

-Jaki elektorat chcecie przekonać?

- Z rozmów z mieszkańcami jasno wynika, że mają oni już dość wojny polsko-polskiej. Wojny Platformy z PiS-em. To już jest męczące i wcale nie przyczynia się do rozwoju naszego kraju. Mamy dużą inflację. Wszyscy robimy zakupy i widzimy co warte jest teraz 100 złotych. Chleb, kawałek kiełbasy, mleko i marchewka. To wszystko. Do tego doprowadzili nas politycy

z Warszawy. Oni nie patrzą na to jak żyje się w  Wołowie, Brzegu Dolny, Wińsku, Starym Wołowie czy Pełczynie. To ich nie obchodzi.

Reklama

 Nasz program, który zakłada likwidację podatku PIT, wzrost wynagrodzeń, bezpłatną komunikację kolejową i autobusową czy zdrowe i darmowe posiłki dla wszystkich dzieciaków w szkole adresujemy do tych Polaków i Polek, którzy chcą normalnej Polski. Chcą żyć w kraju, gdzie będą mogli realizować swoje marzenia i aspiracje, a nie zastanawiać się, czy inflacja przekroczy 22 procent i czy będzie można kupić węgiel na zimę.

- Jesteście aktywni i rozpoznawalni na Dolnym Śląsku. Nie obawiacie się, że to za mało, aby wejść do parlamentu?

Reklama

- W ostatnim czasie do Bezpartyjnych Samorządowców dołączyło wiele osób. Mamy struktury w całej Polsce. Od Dolnego Śląska, aż po Rzeszów. Jesteśmy w Bełchatowie, Kielcach, Szczecinie, Krakowie, Warszawie, Kaliszu, Lesznie, Gdańsku, Sieradzu, Zamościu, Olsztynie i wielu innych miastach i miejscowościach.

Natomiast Dolny Śląsk to region, gdzie naszym Marszałkiem od blisko 10 lat jest Cezary Przybylski. Wszystkie duże i ważne dla mieszkańców inwestycje na terenie naszego powiatu, np. w Wołowie są przez nas wspierane. Dzięki Bezpartyjnym Samorządowcom do Wołowa i Brzegu Dolnego powróciły chociażby Koleje Dolnośląskie, którymi możemy w komfortowych warunkach jeździć do Wrocławia.

Reklama

- Na ile mandatów liczycie? Z kim moglibyście wejść w koalicję?

- Walczymy, żeby jak najwięcej Polaków usłyszało o naszym programie i naszych postulatach, które realnie zmienią nasz kraj na lepsze. Jeśli chodzi o wynik wyborczy, to w ciemno mogę stawiać, że powtórzymy nasz sukces wyborczy z roku 2018, kiedy to zdobyliśmy ponad 5 procent poparcia w skali kraju. Żeby to lepiej zobrazować, powiem tak: na Bezpartyjnych Samorządowców zagłosowało wtedy prawie milion ludzi.

- Z kim moglibyście wejść w koalicję?

Reklama

- My nikogo nie wykluczmy. Nie interesują nas sprawy ideologiczne. Najważniejszy jest systematyczny rozwój Polski i to, żeby Polacy nie musieli opuszczać swojego kraju, bo gdzieś za granicą żyje się lepiej.  

- Na listach znajdą się kandydaci z naszego powiatu?

- Tak.

- Można już podać nazwiska?

- Niebawem przedstawimy kandydatów.

- Planujecie spotkania z mieszkańcami na terenie powiatu wołowskiego?

- Zbiórka podpisów to najlepszy czas, żeby rozmawiać z mieszkańcami i przedstawiać nasz program. Jestem naprawdę podbudowany tym, jak ludzie pozytywnie podchodzą do tego, o czym mówimy. Widać, że jest duża potrzeba zmian i Polacy nie chcą cały czas głosować na te same twarze. Tych samych polityków, którzy najchętniej zamknęliby się w studiu TVN albo TVP INFO zamiast wyjść i rozmawiać o poważnych problemach.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wyborca - niezalogowany 2023-08-25 23:44:58

    Jeśli jakimś cudem nagle się dostaniecie to wasza bezpartyjność skończy się jak bezpartyjność Kukiza i Pana z agrouni ... każdy kto ma szanse dostać do koryta zawrze pakt z samym diabłem gdy nadarzy się pierwsza lepsza okazja...więc proszę nie zamydlać oczu bo wyborcy to nie głupcy i tak na marginesie nie liczyła bym na podpisy dla Pana akurat za to jak pluł pan jadem w stronę pracowników jednej z sieci marketów w Wołowie (zapewne Pan wie ...) bo a to coś było przeterminowane (co zdarza się w każdym sklepie), pracownicy to tylko ludzie nie maszyny każdy może coś przeoczyć a to że owoc był złej jakości... i proszę nie pisać głupot za 100 zł kupi się dużo więcej niż kawałek kiełbasy, marchewkę i mleko...widać dawno Pan na zakupach nie był...ciekawe skąd weźmie Pan pieniądze na ten swój, dosyć słaby program a raczej kolejne rozdawnictwo... Ludzie mają dość, właśnie tego przysłowiowego to będzie darmo , to wam damy tamto wam damy co kończy się tylko kolejnymi podwyżkami może pora nie rozdawać pieniądze na lewo i prawo...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości