Zakończono prace remontowe w świetlicy wiejskiej w Warzęgowie. Odnowiony obiekt zyskał nowy blask, większą funkcjonalność i komfort, dzięki czemu ponownie może pełnić rolę ważnego miejsca spotkań, wydarzeń i integracji mieszkańców.
Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu w wysokości 52 259 zł w ramach programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Całkowita wartość projektu wyniosła 104 518 zł.
W ramach przeprowadzonych prac wykonano m.in.: modernizację toalet wraz z instalacjami, wymianę grzejników i modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej, malowanie ścian, montaż nowej armatury sanitarnej.
Dzięki tym działaniom świetlica stała się nowoczesną i przyjazną przestrzenią, która będzie służyć społeczności lokalnej przez kolejne lata. Po zakończeniu inwestycji odbyło się uroczyste otwarcie obiektu, w którym uczestniczyli: Natalia Gołąb – Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Dariusz Chmura – Burmistrz Gminy Wołów, Krzysztof Mucha – Radny Rady Miejskiej, Rafał Borzyński – Prezes Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego Wołów, Mariusz Dłużniewski – Sołtys sołectwa Warzęgowo.
Podczas spotkania podkreślano znaczenie tego typu inwestycji dla rozwoju społeczności wiejskich oraz wzmacniania więzi międzyludzkich. Odnowiona świetlica już jest dostępna dla mieszkańców i służy jako miejsce spotkań, inicjatyw i wydarzeń lokalnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze