Reklama

Świetlica wiejska w Warzęgowie po remoncie otwarta dla mieszkańców

05/11/2025 09:21

Po miesiącach intensywnych prac świetlica wiejska w Warzęgowie znów tętni życiem! Zmodernizowany obiekt został uroczyście otwarty i już zaprasza mieszkańców do korzystania z odświeżonej i funkcjonalnej przestrzeni.

Remont świetlicy był długo wyczekiwaną inwestycją lokalnej społeczności. Dzięki kompleksowej modernizacji wnętrze zyskało nowy blask, a obiekt ponownie może pełnić swoją ważną rolę – miejsca integracji, wspólnego świętowania i realizowania lokalnych inicjatyw.

Przedsięwzięcie możliwe było dzięki znacznemu wsparciu finansowemu – 52 259 zł dofinansowania przyznano w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Całkowity koszt projektu wyniósł 104 518 zł.

Reklama

Zakres modernizacji objął m.in.:

-  przebudowę toalet wraz z instalacjami,

-  wymianę grzejników i modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej,

-  odnowienie ścian poprzez malowanie,

-  montaż nowoczesnej armatury sanitarnej.

Uroczyste otwarcie stało się doskonałą okazją do wspólnego świętowania sukcesu. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, w tym burmistrz Wołowa Dariusz Chmura, Natalia Gołąb – Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego, radny Krzysztof Mucha, prezes PWiK Wołów Rafał Borzyński oraz sołtys Warzęgowa Mariusz Dłużniewski.

Reklama

Odnowiona świetlica już dziś służy mieszkańcom – ma być miejscem, w którym rozwijać się będą nowe pomysły, inicjatywy społeczne i wydarzenia kulturalne, a sąsiedzi będą mogli po prostu spędzać czas razem.

– Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej inwestycji oraz Zarządowi Województwa Dolnośląskiego za udzielone wsparcie finansowe – podkreślają przedstawiciele gminy.

Warzęgowo udowadnia, że wspólnymi siłami można odmieniać lokalną rzeczywistość – i tworzyć przestrzenie, które budują więzi i wzmacniają wspólnotę.  Gratulacje należą się również Panu Sołtysowi Mariuszowi Dłużniewskiemu oraz całej radzie sołeckiej za zaangażowanie. Tak wspaniała ekipa udowodniła, że współpraca i chęć działania na rzecz wspólnego dobra mogą przynieść wyjątkowe efekty, które będą służyć całej wsi przez długie lata.

Materiał Gminy Wołów

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/11/2025 09:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości