Dziś w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wołowie została podpisana umowa na zadanie „Budowa przystani pasażerskiej na rzece Odra w Lubiążu” w ramach zadania „Ochrona i udostępnianie cennych przyrodniczo terenów rzeki Odry poprzez budowę niezbędnej infrastruktury w zakresie przystani, portów rzecznych i infrastruktury turystycznej”.
Inwestycję wykona Enerko Energy Sp. z o.o. za kwotę 7 325 691,96 zł. Budowa mariny turystycznej ożywi samą miejscowość Lubiąż, ale przyciągnie także turystów do całej naszej gminy.
W podpisaniu umowy udział wzięła skarbnik Gminy Wołów Anna Zawadzka, radni Rady Miejskiej w Wołowie Marian Szpak oraz Waldemar Rutowicz, radny Powiatu Wołowskiego Maciej Nejman oraz wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna Rafał Borzyński. Przedsięwzięcie to nie byłoby możliwe, gdyby nie udział Gminy Wołów w powyższym stowarzyszeniu.
Przypominam, że Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął niedawno decyzję o zwiększeniu dofinansowania o kolejne 2 400 000 zł dla projektu "Ochrona i udostępnienie cennych przyrodniczo terenów rzeki Odry poprzez budowę niezbędnej infrastruktury w zakresie przystani, portów rzecznych i infrastruktury turystycznej" dla Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna - mówi burmistrz Dariusz Chmura..
Tym samym po zawarciu stosownego aneksu do umowy o dofinansowanie, było możliwe rozstrzygnięcie postępowania przetargowego na wybudowanie mariny w Lubiążu. Ostateczna kwota dofinansowania wynosi więc 6 300 000 zł.
Reklama
Projekt realizowany przez stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna dotyczy budowy portu w Ścinawie, mariny w Lubiążu, Brzegu Dolnym i Dziewinie. Oprócz tego w zakres inwestycji wchodzi budowa ścieżek rowerowych: dokończenie trasy Wołów – Lubiąż, budowa ścieżek rowerowych w Chocianowie oraz Prochowicach. Wartość całego przedsięwzięcia opiewa na kwotę aż 67 000 000 złotych, z czego dofinansowanie z funduszy europejskich to kwota 49 500 000 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze