Redukcja zużycia energii elektrycznej i zmniejszenie kosztów oświetlenia dróg to cel projektu, który będzie zrealizowany w pierwszej połowie przyszłego roku na terenie 9 gmin, w tym także na terenie gminy Wołów.
Gmina Wołów, jako lider projektu, podpisała wczoraj umowę na zrealizowanie inwestycji polegającej na wymianie oświetlenia drogowego na energooszczędne na terenie 8 samorządów Dolnego Śląska: Wołów, Twardogóra, Strzelin, Oława, Żmigród, Milicz, Środa Śląska, Prusice.
Projekt zakłada łącznie wymianę oświetlenia drogowego i montaż 11 081 nowoczesnych punktów oświetlenia ulicznego we wspomnianych gminach. Na terenie gminy Wołów zostanie wymienionych 2 321 opraw. Wykonawcą będzie SPIE Elbud Gdańsk S.A., a samo przedsięwzięcie potrwa do końca czerwca przyszłego roku.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020 w kwocie aż 20 945 216,66 zł.
Środki, które zostaną zadysponowane na wymianę oświetlenia ulicznego bezpośrednio na terenie naszej gminy to 9 295 451,26 zł, z czego 75% tej kwoty stanowi wspomniane dofinansowanie. Redukcja zużycia energii elektrycznej użytej do oświetlenia naszych publicznych dróg będzie wynosić około 78,56%.
We wczorajszym podpisaniu umowy udział wziął Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Ryszard Lech radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze