Przywrócenie szkolenia nowych ochotników w celu kontynuacji planu rozwoju formacji sprawia, że już 3 lipca prawie 120 ochotników przekroczy bramę 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Najbliższe 16 dni spędzą na szkoleniu podstawowym na poligonie w Żaganiu. Pierwszy dzień szkolenia podstawowego, tzw. „szesnastki” to wcielenie, umundurowanie i wyekwipowanie oraz sprawy ewidencyjne nowo przybyłych ochotników. O tym, co czeka uczestników pierwszego dnia szkolenia, mówił kpt. Renata Mycio, oficer prasowy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej: - Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej nowo powołani żołnierze swój pierwszy dzień w służbie rozpoczną od wypełnienia ankiety czyli tzw. wywiadu na temat stanu ich zdrowia oraz dotychczasowej aktywności. Ponadto zostaną wyposażeniu w środki ochrony osobistej a także przejdą badania lekarskie. Żołnierzom zostaną wydane przedmioty umundurowani i wyposażenia. Zostaną również przeszkoleni z zakresu znajomości broni, ponieważ już pod koniec pierwszego dnia w szeregach dolnośląskich „terytorialsów”, zostaną wyposażeni w karabinki MSBS Grot i z tymi karabinkami będą nierozłączni podczas całego szkolenia poligonowego. [caption id="attachment_49879" align="alignnone" width="300"]
15.11.2019 Slupsk
15.11.2019 SlupskTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze