Od dzisiaj na terenie powiatu wołowskiego do pacjentów wyjeżdżać będzie o jedną karetkę mniej. Do tej pory wołowskie pogotowie dysponowało dwiema całodobowymi ambulansami, oraz jednym który pracował w systemie 12-godzinnym - to właśnie o jego wycofaniu z Pogotowia Ratunkowego w Wołowie zdecydował Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski. Zapytaliśmy wojewodę, co było powodem tych zmian. Więcej o sprawie w przyszłym wydaniu Kuriera Gmin.