Reklama

Wiadukt już nie będzie zagrażał mieszkańcom. Właśnie ukończono jego remont [WIDEO]

05/10/2023 20:00

Gmina Wołów podsumowuje kolejną ważną inwestycję, która w zdecydowany sposób poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

- W związku ze złym stanem technicznym wiaduktu drogowego nad „trasą rekreacyjno-turystyczną Wołów-Lubiąż” i związanym z tym nakazem Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołowie, dotyczącym usunięcia nieprawidłowości technicznych, zagrażających życiu, zdrowiu i bezpieczeństwu Gmina Wołów zleciła wykonanie remontu wiaduktu drogowego w formule zaprojektuj i wybuduj, która dobiegła końca - informują gminni urzędnicy.

Teraz burmistrz Dariusz Chmura poinformował, że inwestycja dobiegła końca, a już niebawem mieszkańcy będą mogli bezpiecznie korzystać z wiaduktu. - Niebawem będzie mierzony tonaż pojazdów, które będą mogły wiaduktem przejeżdżac - dodaje wiceburmistrz Jan Janas. - Dopiero wtedy ustawimy znaki z informacją dotyczącą tonażu. 

Reklama

Prace realizowało konsorcjum firm NIWA Szczecin i ITB z Wrocławia. Na inwestycję wydano z budżetu gminy blisko milion złotych. Prace ruszyły pod koniec lipca. 

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości