Reklama

Wizyta Aglomeracji Wrocławskiej na budowie Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości

25/11/2021 08:39

Trwa budowa Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Obecnie prowadzone są prace instalacyjne. Kilka tygodni temu plac budowy średzkiego inkubatora odwiedził Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk z przedstawicielami Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska oraz Wrocławskiego Parku Technologicznego.

- Mała i mikro przedsiębiorczość to niezwykle ważny segment polskiej i dolnośląskiej gospodarki. Generowane jest tu ponad 30% PKB i około 40% miejsc pracy. To ważne, że głośno mówimy o nowych, wielkich, zagranicznych inwestycjach, jednak mnie osobiście szczególnie cieszą takie inicjatywy jak Średzki Inkubator Przedsiębiorczości, bliskie naszym małym ojczyznom. Środa Śląska dzięki temu projektowi pokazuje, że nie zapomina o nowoczesnej infrastrukturze niezbędnej do rozwoju mikro przedsiębiorczości w regionie dolnośląskim – wskazywał w trakcie wizyty w Środzie Śląskiej Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Reklama
Średzki Inkubator Przedsiębiorczości w budowie

Burmistrz Adam Ruciński wraz z Aleksandrem Staśko z firmy budowlanej KIZ s.c. oraz Rafałem Ratuszniakiem głównym specjalistą wydziału PRG średzkiego magistratu oprowadzali gości z Aglomeracji Wrocławskiej po placu budowy inkubatora przedsiębiorczości, wskazując funkcje poszczególnych części budynku i jego specyfikę. – Inkubator Przedsiębiorczości będzie nowoczesnym w pełni wyposażonym budynkiem biurowo-usługowym, którego zadaniem będzie odpowiedz na potrzeby tej części subregionu wrocławskiego, nowych, szczególnie młodych, innowacyjnych przedsiębiorców Ziemi Średzkiej – podkreśla Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej.

Średzki inkubator Przedsiębiorczości będzie dostępny nie tylko dla lokalnych przedsiębiorców, ale ma stworzyć przestrzeń rozwoju nowoczesnej przedsiębiorczości pomiędzy Prochowicami, Wołowem, Obornikami Śląskimi, Kątami Wrocławskimi i Strzegomiem. W budynku będzie miejsce dla ponad 20 firm. Dostępne będą sale szkoleniowe i tzw. open space. Uruchomienie obiektu planowane jest na początek II kw. 2022.

Reklama

Zobacz też:

https://kuriergmin.pl/wolow/przychodnia-xxi-wieku-wiadukt-i-drogi-co-jeszcze-wybuduja-w-wolowie/ https://kuriergmin.pl/konkursy/wybieramy-sniezynke-i-mikolaja-2021-roku/ https://kuriergmin.pl/konkursy/sesja-zdjeciowa-dla-zwyciezcy-naszego-konkursu/
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości