Reklama

Wołowska policja podsumowuje akcję Prędkość. Posypały się mandaty

08/07/2020 10:17

Podczas prowadzonych czynności policjanci z Wołowa sprawdzili m.in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i obowiązujących przepisów.

- Niestety mimo wielu apeli policji oraz innych służb i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, a także prowadzonych kampanii społecznych nadal wiele osób prowadzących pojazdy przekracza dozwoloną prędkość - mówi sierż. szt. Marzena Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. Na blisko 43 skontrolowanych kierowców 42 jechało za szybko. Znaczna część tych osób otrzymała mandaty karne. 6 kierujących przekroczyło w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o 50 km/h, a więc wiązało się to z zatrzymaniem kierowcy prawa jazdy. Głównym celem prowadzonych przez wołowskich policjantów działań pod kryptonimem Prędkość było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. W takich sytuacjach kara za wykroczenie była nieuchronna. Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości