W ostatni piątek w sali Wołowskiego Ośrodka Kultury odbyła się konferencja podsumowująca szereg wydarzeń w ramach „Wołowskich Dni Dobrego Rocznika”.
Pełnomocnik Burmistrza ds. Polityki Senioralnej Eugeniusz Stańczak po konsultacjach z mieszkańcami postanowił stworzyć jeden gminny kalendarz wydarzeń, łącząc siły podmiotów działających na rzecz naszych mieszkańców. Przyjęto nazwę „Wołowskich Dni Dobrego Rocznika”. Oferowane wydarzenia z założenia były wielopokoleniowe, przeznaczone dla całych rodzin. Obchody były kontynuacją wcześniejszych działań związany z seniorami organizowanych przez Gminę Wołów.
W tym roku po raz pierwszy w obchodach udział wzięli wszyscy partnerzy Wołowskiej Karty Seniora.
Tegoroczna edycja „Wołowskich Dni Dobrego rocznika” odbyła się pod patronatem Burmistrza Gminy Wołów Dariusza Chmury, a wykonawcami byli: Centrum Aktywności Wielopokoleniowej, Wołowski Ośrodek Kultury, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie, Państwowe, Policealne Studium Animatorów Kultury z Wrocławia, Stowarzyszenia Senioralne z Wołowa i Lubiąża, oraz Partnerzy Wołowskiej Karty Seniora.
Od października do listopada zorganizowanych zostało 30 wydarzeń, w których udział wzięło ok. 1700 osób (seniorki, seniorzy, rodzice, przedszkolaki uczniowie szkół podstawowych i średnich).

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze