Reklama

Detoks po nadmiernym objadaniu

09/01/2020 16:12
Co roku powtarzasz sobie, że w te święta, czy podczas sylwestrowej zabawy nie przesadzisz z jedzeniem. I co roku się nie udaje. Tradycyjna, polska kuchnia daje się we znaki. Jak oczyścić organizm po żywieniowych szaleństwach? Najważniejsze to wrócić do normy, czyli jemy regularnie i nie rozciągamy żołądka. Sięgajmy po jedzenie w 3-4 godzinnych odstępach. Żołądek gdy jest pusty ma wielkość dwóch miseczek z naszych złączonych dłoni. Nie przekraczajmy tej wielkości. Sięgajmy po zielone warzywa! Świąteczna czy imprezowa dieta jest ciężkostrawna. Po tych szaleństwach warto jeść lekkie, warzywne zupy i zielone warzywa. Dlaczego najlepsze są warzywa zielone? Ponieważ  posiadają chlorofil. który pomaga oczyścić i odtruć organizm, usuwa wolne rodniki i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. Ziołowa magia. Gdy układ pokarmowy daje się nam we znaki, sięgnijmy po mnisze lekarski- zwiększa on wydalanie soków trawiennych, oczyszcza wątrobę, pomaga pozbyć się toksyn. Wspaniała jest także pokrzywa-  ma zbawienny wpływ na żołądek, wątrobę i trzustkę. Sport, ruch, aktywność. Wystarczy zwykły, 45 minutowy spacer minimum 3 razy w tygodniu- oczywiście dla tych, którzy nie uprawiają żadnego sportu. Po wysiłku weźmy kąpiel, koniecznie w różowej soli, która otwiera pory i jest świetnym sposobem na detoksykację organizmu.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości