Ile gwiazd w wieczornym mroku ponad naszym krajem lśni, tyle przynieś drogim dziadkom, jasnych i szczęśliwych dni.
***
Ty dziadziuniu dobrze wiesz, czego wnuk ci życzy: zdrowia, skarbów jakich chcesz, szczęścia i słodyczy. Niechaj dziadzio mój jedyny żyje długo i przyjemnie, niech mu w szczęściu mkną godziny i niech ma pociechę ze mnie. *** Zawsze Dziadziuś o wnuki Troszczy się, pamięta... Toż Mu szczęścia i zdrowia Dziś życzą wnuczęta... *** Przychodzimy dziś do Ciebie Dziadziu ukochany by Ci Złożyć w dniu imienin to, co posiadamy. Serca nasze i myśl szczerą Tobie poświęconą przyjmij Dar ten który składa Twoich wnuków grono. *** Dziadku drogi, Dziadku miły, Cóż Ci wnuczę Twoje powie? Niech Ci Pan Bóg mnoży siły Niech Ci dobre daje zdrowie Żyj w szacunku, czci i chwale Pośród wnuków swych *** Kochana Babciu, gdy się zbudziłam I oczu moich powieki uchyliłam Promyczek miłości w serduszku zawzięcie, Wspominał mi ciągle o Twoim święcie. Życzę Ci Babciu zdrowia dobrego, Gdyż skarbu lepszego nie znam od tego. Miłość ma również wielkie znaczenie, Tej jednak doznasz na pewno ode mnie. Bądź zatem zdrowa i bardzo szczęśliwa, A naszej miłości niech w sercach przybywa. Kochać Cię będę i kochać nie przestanę, Bo wiem że od Ciebie to samo dostanę *** Życzę Tobie, Babciu miła, byś zawsze w życiu szczęśliwa była. Życzę Ci, Babuniu, życia najdłuższego, pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego! *** Babcie bywają różne, lecz każda pamięta, że jednakowo zawsze kochają wnuczęta. To samo je cieszy, to samo raduje: nasz pocałunek, uśmiech, słowo… Dziękuję! *** Kto mnie może kochać więcej? Zmarznę-grzejesz moje ręce Zszywasz spodnie, budzisz rano Miód smarujesz mi na chlebie Ty mnie kochasz –a ja babciu Bardzo ,bardzo kocham Ciebie. *** W dniu Twojego święta chciałam Ci powiedzieć, że Ty jesteś dla mnie najdroższa pod niebem! *** Wszystkim Babciom Nowa Jesień Niech pogodne dni przyniesie. Bezdeszczowe, bez markotne Jak w dzienniczkach naszych stopnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze