Wołów dołączy do okolicznych gmin, wokół Wrocławia, w których powstały biura wydające paszporty. Starostwo nie widziało potrzeby jego utworzenia, sprawą zajął się burmistrz Wołowa. Gmina dostała pozwolenie na otwarcie oddziału.
Kolejki przed urzędem wojewódzkim we Wrocławiu sprawiały, że trzeba było czekać po kilka godzin na złożenie wniosku po paszport. Mieszkańcy apelowali do starosty, aby ten wzorem okolicznych powiatów otworzył taki oddział u nas. Janusz dziarski odpowiedział, że nie widzi takiej potrzeby. Sprawą zajęła się gmina Wołów, a jej burmistrz Dariusz Chmura, doprowadził sprawę do finału.
Początkowo wołowscy urzędnicy informowali, że punkt zostanie otwarty pod koniec października. Teraz okazuje się, że nastąpi to w połowie listopada. Powód? Jak podają strony rządowe w związku z wejściem w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych i uruchomieniem Rejestru Dokumentów Paszportowych, od 8 listopada godz. 14:00 (czasu środkowoeuropejskiego) do 13 listopada 2022 r. organy paszportowe nie będą przyjmować wniosków o wydanie paszportu. W tym okresie nie będzie też można odbierać gotowych dokumentów.
Już po uruchomieniu Punktu Terenowego w Wołowie wnioski paszportowe będzie można złożyć w budynku Ratusza na parterze, pokój nr 4 (Biuro Dowodów Osobistych i Ewidencji Ludności). Takie umiejscowienie biura pozwoli mieszkańcom zaoszczędzić czas poprzez możliwość złożenia w jednym miejscu wniosków zarówno na dowód jak i paszport.
Z biura będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Super, biuro paszportowe w Wolowie, szkoda tylko, że mamy połowę grudnia a biura jak nie było tak nie ma i nikt nie może określić terminu kiedy zostanie uruchomione. Może warto pisać o tym co już jest a nie co może kiedyś będzie. Proponuję zaktualizować artykuł i napisać, że biura paszportowego w Wolowie nadal nie ma.
Z tego co wiem to Pani A B C zawaliła sprawę z podpisaniem dokumentów (urlop był ważniejszy) i urząd nie dopiął sprawy w terminie ale załapią się na kolejne rozdanie.
Super, biuro paszportowe w Wolowie, szkoda tylko, że mamy połowę grudnia a biura jak nie było tak nie ma i nikt nie może określić terminu kiedy zostanie uruchomione. Może warto pisać o tym co już jest a nie co może kiedyś będzie. Proponuję zaktualizować artykuł i napisać, że biura paszportowego w Wolowie nadal nie ma.
Z tego co wiem to Pani A B C zawaliła sprawę z podpisaniem dokumentów (urlop był ważniejszy) i urząd nie dopiął sprawy w terminie ale załapią się na kolejne rozdanie.