15 stycznia burmistrz gminy Brzeg Dolny ogłosił nowy konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Decyzja ta zaskoczyła wielu, ponieważ poprzedni konkurs, zakończony w grudniu, wskazał rekomendowaną kandydatkę – Ewę Czybier, obecną pracownicę Ośrodka. Dlaczego zatem wynik wcześniejszego postępowania został unieważniony?
Dlaczego poprzedni konkurs nie został rozstrzygnięty?
Jak wynika z oficjalnych informacji, powodem nierozstrzygnięcia konkursu jest brak akceptacji przez burmistrza rekomendowanej przez Komisję Konkursową kandydatki, Ewy Czybier. Burmistrz według regulaminu ma prawo unieważnić konkurs bez podania przyczyny. Ewa Czybier wygrała wcześniejszy konkurs, przeszła oba jego etapy- formalny oraz rozmowę kwalifikacyjną.
Co się zmieniło w nowym konkursie?
Ogłoszony 15 stycznia konkurs różni się od poprzedniego o dodatkowe wymagania dotyczące doświadczenia zawodowego:
• Kandydaci muszą posiadać co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach samorządu terytorialnego.
• Wymagane jest również minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku kierowniczym w jednostkach samorządu terytorialnego. Te nowe wymagania wykluczają wcześniejszą zwyciężczynię konkursu, która – mimo wieloletniego doświadczenia w pomocy społecznej – nie zajmowała wcześniej stanowiska kierowniczego.
Zakres obowiązków nowego dyrektora GOPS
Nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu Dolnym będzie odpowiedzialny za:
• Organizowanie pracy Ośrodka i kierowanie jego działalnością,
• Reprezentowanie jednostki na zewnątrz,
• Realizację zadań z zakresu pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego, dodatków mieszkaniowych i innych wynikających z przepisów prawa.
Co oznaczają zmiany w konkursie?
Nowe wymagania mogą sugerować, że gmina szuka kandydata z bardziej rozbudowanym doświadczeniem w administracji samorządowej. Wprowadzone zmiany jasno określają preferencje dotyczące doświadczenia na stanowisku kierowniczym, co ogranicza liczbę potencjalnych kandydatów. Kto spełni te kryteria i zostanie nowym dyrektorem GOPS? O tym dowiemy się niebawem.
Śledź nasze wiadomości, aby być na bieżąco z najważniejszymi informacjami z gminy Brzeg Dolny!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Takie postępowanie Pana Burmistrza, jednoznacznie wskazuje , że na stanowisko Dyrektora GOPS-u posiada "swojego" kandydata..... zaryzykuję stwierdzeniem ,że będzie pochodził/a zza Odry. Śmierdzi mi to nepotyzmem, zależnościami i własnym interesem. Jako mieszkaniec Brzegu uważam, że jest to kolejny bardzo nieprzemyślany ruch Burmistrza w kierunku staczania się z piedestału władzy oraz deptania zaufania społecznego jakim został obdarzony.
Wstyd burmistrzu, miało nie być zwolnień, redukcji, problemów a tu na horyzoncie pojawia się wiosenny pąk kwiatu hańby - unieważnienie konkursu przez burmistrza, kolejny przykład niezwracania uwagi na kompetencje, wieloletnie zasługi, metaforyczność w pracy i empatii dla potrzebujących. Czy burmistrz, podtrzyma tradycję i nowym dyrektorem gopsu będzie kolejna złośliwa, antypatyczna, wulgarna osoba..... "z kręgu znajomych"???
Koniecznie zamiast wypisywać farmazony, proszę zapoznać sie z ustawą o pomocy społecznej, która ten stawia warunek posiadana 5-letnigo stażu kierowniczego. Poprzednie ogłoszenie celowo lub nie, pomijało ten wymóg.
W magistracie dolnobrzeskim już głośno się mówi kto będzie nowym derechtorem. Osoba z Miękini ponoć już jest spakowana i gotowa do "płacy" w służbie naszym podopiecznym .... poczekajmy wszyscy czas pokaże czy plotki się potwierdzą....
Jeśli to będzie osoba z Miękini to życzę wszystkim powodzenia.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Takie postępowanie Pana Burmistrza, jednoznacznie wskazuje , że na stanowisko Dyrektora GOPS-u posiada "swojego" kandydata..... zaryzykuję stwierdzeniem ,że będzie pochodził/a zza Odry. Śmierdzi mi to nepotyzmem, zależnościami i własnym interesem. Jako mieszkaniec Brzegu uważam, że jest to kolejny bardzo nieprzemyślany ruch Burmistrza w kierunku staczania się z piedestału władzy oraz deptania zaufania społecznego jakim został obdarzony.
Wstyd burmistrzu, miało nie być zwolnień, redukcji, problemów a tu na horyzoncie pojawia się wiosenny pąk kwiatu hańby - unieważnienie konkursu przez burmistrza, kolejny przykład niezwracania uwagi na kompetencje, wieloletnie zasługi, metaforyczność w pracy i empatii dla potrzebujących. Czy burmistrz, podtrzyma tradycję i nowym dyrektorem gopsu będzie kolejna złośliwa, antypatyczna, wulgarna osoba..... "z kręgu znajomych"???
Koniecznie zamiast wypisywać farmazony, proszę zapoznać sie z ustawą o pomocy społecznej, która ten stawia warunek posiadana 5-letnigo stażu kierowniczego. Poprzednie ogłoszenie celowo lub nie, pomijało ten wymóg.